Dlaczego ludzie się rozwodzą?

CategoriesŻycie i człowiek

Najpierw życie w związku jest miłe, a potem zaczyna się – adwokat rozwody Warszawa nocą i inne dziwne rzeczy. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie się rozwodzą. Najczęstszą przyczyną rozwodu jest nieszczęście w małżeństwie. Wiele osób stwierdza, że ich oczekiwania wobec małżeństwa różnią się od tego, co rzeczywiście się dzieje. Na przykład mogą oczekiwać, że ich współmałżonek będzie idealny i nie będzie miał żadnych wad, ale to nierealne. Jeśli ty i twój małżonek nie komunikujecie się ze sobą dobrze, pokojowe rozwiązywanie konfliktów może być trudne. Możecie mieć problemy z omówieniem uczuć, rozwiązywaniem problemów i podejmowaniem decyzji razem jako para, jeśli nie komunikujecie się ze sobą dobrze.

Jak poradzić sobie z rozwodem?

Bądź silny dla swoich dzieci. Jeśli zobaczą, że załamujesz się pod presją, mogą również zniechęcić się lub poczuć się winne. Zamiast tego skup się na tym, by być dla nich przykładem odporności, zachowując pogodę ducha nawet w trudnych sytuacjach. Dzieci uczą się najlepiej, gdy widzą, że ich rodzice zachowują się pozytywnie pomimo trudnych okoliczności.

W razie potrzeby szukaj pomocy. Jeśli masz problemy ze snem lub czujesz się przytłoczony przez czynniki stresogenne związane z rozwodem (takie jak kwestie finansowe), rozważ wizytę u terapeuty, który specjalizuje się w pomaganiu ludziom w radzeniu sobie z tymi emocjami w trakcie postępowania rozwodowego. Terapeuta może zaoferować wskazówki dotyczące radzenia sobie z uczuciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 1 =