Podstawy pielęgnacji produktów ze skóry

CategoriesŻycie i człowiek

Produkty wykonywane ze skóry naturalnej cieszą się niesłabnącą popularnością. Z tego materiału wykonuje się przede wszystkim buty, torebki i inne elementy galanterii. Skóra jest bardzo wytrzymała, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować swój wygląd i właściwości. Jeśli będzie właściwie pielęgnowana, to z pewnością posłuży przez wiele lat.

Dlaczego konieczne jest odpowiednie dbanie o produkty ze skóry?

Skóra naturalna pod wpływem działania czynników zewnętrznych może ulec blaknięciu, wysychaniu lub marszczeniu. Im częściej produkty z niej wykonane są użytkowane, tym szybciej mogą pojawić się na nich ślady zużycia. Dlatego tak ważna jest regularna i odpowiednia ich pielęgnacja. Przede wszystkim powierzchnię produktów skórzanych warto pokryć specjalnym woskiem, który ochroni je przez wilgocią i utratą walorów estetycznych. Zabieg taki warto przeprowadzać raz na pół roku. Jeśli na powierzchni pojawią się zabrudzenia trzeba ją delikatnie wyczyścić za pomocą delikatnych środków czyszczących.

Skórzane torebki damskie wykonane ze skóry szorstkiej, takiej jak nubuk czy zamsz, brudzą się bardzo łatwo i trzeba je właściwie pielęgnować, aby przez cały czas wyglądały elegancko. Ich powierzchnię należy oczyścić delikatnie za pomocą gąbki lub szmatki, tak aby usunąć zanieczyszczenia, ale nie uszkodzić delikatnej skóry. Trzeba pamiętać o tym, że nigdy nie wolno prać rzeczy wykonanych ze skóry naturalnej w pralce w wysokich temperaturach. Jeśli wymagają one prania trzeba zrobić to ręcznie w niskiej temperaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − pięć =