Wypożyczanie samochodów to usługa, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Żeby móc wynająć samochód, trzeba mieć prawo jazdy kategorii B. Przydać się może również inny dokument, który pozwoli zweryfikować i potwierdzić tożsamość najemcy. Warto wiedzieć, że większość wypożyczalni pobiera od swych klientów kaucję. Jej wysokość jest uzależniona przede wszystkim od okresu wypożyczenia.
Jeżeli auto zostanie uszkodzone w trakcie wypożyczenia, firma może wykorzystać kaucję do pokrycia szkody. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać jej zapisy. W sytuacji, gdy jakiś paragraf jest niezrozumiały, trzeba poprosić o jego wyjaśnienie. Jeżeli kogoś interesuje dobra wypożyczalnia aut Warszawa jest miejscowością, w której działają solidne i sprawdzone firmy.
Najważniejszą rzeczą, jaką musi zrobić wypożyczający jest określenie, przez jaki czas zamierza korzystać z samochodu. Od czasu wynajmu w dużej mierze uzależniona będzie jego cena. Spóźnienie się z oddaniem samochodu może spowodować naliczenie dodatkowej opłaty. W związku z tym, że młodzi kierowcy statystycznie powodują największej kolizji i wypadków, niektóre wypożyczalnie oferują wyższe ceny wynajmu dla osób, które nie ukończyły 25 lat.
Decydując się na wypożyczenie samochodu, warto dowiedzieć się, czy w umowie został zapisany maksymalny limit kilometrów, jaki można zrobić wypożyczonym samochodem. W przypadku otrzymania mandatu najemca zobowiązany jest do jego opłacenia. Jeżeli wypożyczony pojazd będzie uczestniczył w zdarzeniu drogowym, należy niezwłocznie wezwać policję. Policjanci sporządzą notatkę służbową i ustalą sprawcę zdarzenia.