O czym należy pamiętać przy oddawaniu auta do skupu?

CategoriesBiznes i marketing

Możliwości sprzedaży samochodu jest wiele. Transakcji dokonać można na własną rękę, skorzystać z pomocy komisu, bądź zdecydować się na oddanie pojazdu do skupu aut. W ostatnim z przypadków trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, ponieważ przekazanie samochodu wiąże się z automatyczną utratą praw do niego. Zespół skupu samochodów Auto Kurek podpowiada, jak bezpiecznie sprzedać pojazd.

Skontroluj cenę, którą zaproponował rzeczoznawca

Przekazanie samochodu do skupu aut nie gwarantuje otrzymania dokładnie takiej kwoty, jaką chciałby dostać sprzedający za swoje auto. Nie oznacza to jednak, że pojazd trzeba oddawać nowemu właścicielowi za cenę znacznie niższą od ceny rynkowej. Zwykle skupy aut podczas określania wartości samochodu decydują się na pomoc rzeczoznawców. Jeśli nie jesteś pewny co do bezstronności danego specjalisty, skonsultuj się z dowolnie wybranym rzeczoznawcą na własną rękę. Dzięki temu będziesz wiedział, czy zaproponowana cena za wykup samochodu jest uczciwa czy nie.

Umowa podpisywana ze skupem aut

W odróżnieniu od komisu, którego rolą jest jedynie pośredniczenie w sprzedaży samochodu między kupującym a sprzedającym, skup aut w momencie podpisania umowy nabywa wszelkie prawa do pojazdu. Tym samym dla właściciela auta ważna powinna być treść podpisywanego dokumentu. W momencie, gdy zarówno dane stron, jak i zaproponowana kwota zakupu się zgadzają, trzeba pamiętać, by przekazać do skupu aut wszystkie dokumenty pojazdu. Mowa o dowodzie rejestracyjnym, karcie pojazdu, czy polisie OC. Nowy nabywca powinien również wejść w posiadanie pełnego kompletu kluczyków, a gdy sprzedający je posiada, to przekazać należy także faktury dotyczące serwisowania i napraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =