Makijaż permanentny jest coraz popularniejszy. Pozwala między innymi na zaoszczędzenie czasu, który przeznacza się na codzienne malowanie twarzy. Wymaga on jednak uzyskania od klientki uzyskania stosownej zgody. Co konkretnie się w niej znajduje?
Przede wszystkim wymienione są w niej przeciwwskazania do zabiegu. Klientka musi podpisać oświadczenie, że ich nie posiada. Znajduje się tam również informacja o stosowanym znieczuleniu, sposobie wykonywania pigmentacji i zalecenia odnośnie pielęgnacji skóry po opuszczeniu salonu. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, iż makijaż permanentny wykonuje się z przerwaniem ciągłości skóry. Przeważnie trzeba też odpowiedzieć na kilka pytań związanych ze stanem swojego zdrowia.
Dokument ten powstał z myślą o bezpieczeństwie klientek. Nie każda decydująca się na ten zabieg osoba ma świadomość, jak on dokładnie wygląda. Ważne jest również. aby znać przeciwwskazania. Pewne dolegliwości zdrowotne mogą bowiem bardzo niekorzystnie wpłynąć na efekt końcowy. Ważne jest, aby niczego nie zatajać, gdyż konsekwencje potrafią być dosyć dokuczliwe. Na przykład wykonanie zabiegu przy atopowym zapaleniu skóry może sprawić, że zmiany pojawią się w okolicach nakłuć, co nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie.