Jakich tkanin używa się do produkcji bluz damskich?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bluzy damskie występują w wielu różnych tkaninach. Bawełna i polar to najczęstsze materiały na damskie bluzy, ale inne tkaniny to wełna, flanela, kaszmir i jedwab. Większość z tych tkanin jest miękka w dotyku i wygodna do noszenia w zimne dni.

Bawełna

Jest to popularny materiał na bluzy, ponieważ jest niedrogi i łatwy do prania. Jednak bawełna ma tendencję do kurczenia się podczas prania, więc jeśli kupujesz bluzy damskie dla dorosłych, upewnij się, że pasują idealnie przed praniem. Pamiętaj też, że jeśli kupujesz cienką bluzę z bawełny, to może ona nie być tak ciepła jak grubsze, wykonane z innych materiałów, takich jak polar czy wełna.

Polar

Polar to materiał syntetyczny wykonany z włókien poliestrowych lub wełnianych tkanych ze sobą z dużą prędkością pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia. Polar ma dwie warstwy – jedną gładką, zwaną pluszem i drugą z małymi grzbietami, zwaną nap. Polar ma doskonałe właściwości izolacyjne i jest bardzo ciepły, a przy tym nie jest nieporęczny, jak to bywa w przypadku kurtek puchowych. Wadą polaru jest to, że nie oddycha on dobrze, więc możesz mieć uczucie lepkości, jeśli nosisz go w gorące dni w wilgotnym klimacie lub podczas ciężkiej pracy w pomieszczeniach.

Kaszmir

Kaszmir to niezwykle delikatna, miękka wełna z podbrzusza kozy. Jest to jedna z najbardziej luksusowych tkanin na świecie, która w dotyku przypomina drugą skórę. Kaszmir można prać w zimnej wodzie i położyć płasko do wyschnięcia; nigdy nie należy go wkładać do suszarki ani prasować na wysokiej temperaturze. Bluzy z kaszmiru są niezwykle ciepłe i miękkie, ale są drogie. Świetną alternatywą jest bluza z polaru: Często jest tańsza od kaszmiru i równie ciepła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Planszówki dla dorosłych – jakie gry powinny znaleźć się szafie każdego miłośnika takiej rozrywki?
Planszówki dla dorosłych – jakie gry powinny znaleźć się szafie każdego miłośnika takiej rozrywki?
Od kilku lat gry planszowe wracają do łask i stale zyskują na popularności. Grają nie tylko dzieci, ale też – […]
Leczenie trudno gojących się ran
Leczenie trudno gojących się ran
Trudno gojące się rany to współcześnie coraz powszechniejszy i poważny problem. Przyczyny tego mogą być różne, a najczęściej zalicza się […]
Akcesoria do domowego barku
Akcesoria do domowego barku
Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie w swoim domu barku. Jest to bowiem konstrukcja, która znakomicie sprawdza się podczas […]
Ostatnie wpisy
Polecamy