W jakim celu wykorzystuje się prostowniki w zakładzie galwanizacyjnym?

CategoriesPrzemysł i technika

Efektywne działanie firm zajmujących się galwanizacją, uzależnione jest przede wszystkim od jakości sprzętu, jakiego dane przedsiębiorstwo używa. Odpowiedniej klasy wanny galwaniczne, wczepy prądowe oraz dobrze dobrane prostowniki, są tutaj gwarancją optymalnej pracy. Czym są same prostowniki i jak ich wybór wpływa na wydajność nakładania powłok na metale? Co je cechuje i dlaczego do galwanizerni są zakupem obowiązkowym?

Znaczenie prostowników i ich funkcje 

Prostowniki galwaniczne są głównym elementem tzw. linii galwanicznej, na której opiera się cała praca zakładu. To dzięki nim pozostałe maszyny biorące udział w procesie powlekania metali warstwami ochronnymi, mogą działać wydajnie i bez przeciążeń. Różne typy prostowników, o których więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.igal.com.pl/linie-galwaniczne/prostowniki określają wprost, jak bardzo uda się firmie usprawnić pracę systemu w trudnych warunkach. Im bardziej skomplikowane i wymagające są warunki pracy galwanizerni, tym bardziej zaawansowane trzeba do niej dobrać prostowniki.

Jako główny element linii galwanicznych, prostowniki są odpowiedzialne za szereg funkcji. Pozwalają na pracę zakładu przy maksymalnym obciążeniu i jednocześnie zapewniają oszczędności prądu. Ich niska pulsacja pozwala na mniejszy pobór energii, a specjalna budowa modułowa – na oszczędność miejsca. Regulują one prąd i napięcie potrzebne do działania maszyn, a do tego są odporne na zwarcia. To dzięki nim cały system galwaniczny może działać szybko, wydajnie i bez przepięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − piętnaście =