Jakie dostępne typy sokowirówek wyróżniamy?

CategoriesDom i wnętrze

Zakup sokowirówki to poważna decyzja. Inwestujesz w coś, co prawdopodobnie będzie z tobą przez lata, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni.

Jeśli myślisz o zakupie sokowirówki, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych dostępnych typach i ich działaniu.

Sokowirówki służą do wyciskania soku z owoców i warzyw. Ich działanie polega na rozdrobnieniu produktów i przepuszczeniu ich przez sitko lub filtr.

Sokowirówka odśrodkowa

Sokowirówka odśrodkowa wykorzystuje wirujące ostrze do rozdrabniania produktów na mniejsze kawałki, a następnie przetłacza je przez sito. Może być również używana do mielenia ziaren kawy lub orzechów na mąkę.

Sokowirówka żująca

Sokowirówka żująca wykorzystuje zęby do rozdrabniania produktów na miazgę, która jest następnie przeciskana przez sito lub filtr. Otrzymany sok będzie bardziej odżywczy niż ten wyprodukowany przez sokowirówkę, ponieważ zawiera mniej piany i pianki z procesu mielenia (która może zawierać niektóre składniki odżywcze). Sokowirówki żeliwne są zazwyczaj wolniejsze od modeli odśrodkowych, ale wytwarzają mniejszy hałas – dzięki czemu są bardziej przyjazne dla uszu!

Sokowirówka tryskająca

Sokowirówki tryskające są często nazywane sokowirówkami dwubiegowymi, ponieważ mają one dwie różne prędkości. Wolne ustawienie jest używane do miękkich owoców i warzyw, podczas gdy szybkie ustawienie jest używane do twardszych produktów, takich jak jabłka i marchewki.

Sokowirówki ciśnieniowe

Są czasami nazywane sokowirówkami jednoślimakowymi lub mastyksowymi, ponieważ wykorzystują jeden ślimak do rozdrabniania produktów na miazgę, która jest następnie przeciskana przez sito lub filtr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − jeden =