Jakie cechy powinien posiadać żyrandol do sypialni?

CategoriesDom i wnętrze

Żyrandol to bardzo ważny element wyposażenia, ponieważ nie tylko jest źródłem światła, ale także pełni rolę dekoracyjną. Odpowiednio dobrany powinien stworzyć w sypialni przytulną atmosferę, która będzie sprzyjała wypoczynkowi. Wybór konkretnego modelu trzeba pozostawić na sam koniec, aby dobrać go do reszty aranżacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając żyrandol do sypialni?

W sypialni najlepiej sprawdzą się lampy o prześwitujących abażurach, które sprawią, że światło będzie równomiernie emitowane po całym pomieszczeniu. Powinny być one także wykonane z lekkich materiałów, dzięki czemu sypialnia wyda się przytulna. Wielbiciele stylu glamour mogą zdecydować się na zdecydowanie bardziej ozdobne żyrandole składające się z kilku ramion.

Wybierając żyrandol do sypialni trzeba także zwrócić uwagę na emitowane przez niego światło. Zdecydowanie lepiej unikać tego o neutralnej, białej barwie, ponieważ działa ono pobudzająco co nie sprzyja wyciszeniu. Najlepiej więc zdecydować się na taki, który emituje ciepłe, żółte światło. Dobierając barwę trzeba kierować się przede wszystkim swoim gustem oraz kolorystyką, w której urządzona jest sypialnia. Te w białym kolorze są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ będą pasowały do każdego stylu. Modele w jasnych odcieniach powiększą pomieszczenie i sprawią, że wyda się ono wyższe, zaś czarne żyrandole świetnie sprawdzą się w nowoczesnych sypialniach, urządzonych w minimalistycznym stylu. Warto zastosować je w większych sypialniach, ponieważ zwłaszcza duże i ciemne żyrandole mogą przytłoczyć mały pokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =