Co warto wiedzieć przed wynajęciem mieszkania

CategoriesDom i wnętrze

Dziś bardzo popularne jest wynajmowanie mieszkań. Wiele osób nie chce wiązać się kredytem na pół życia, dlatego decyduje się na wynajem. Inni natomiast nie dysponują odpowiednią gotówką, by móc coś zakupić. Wynajem zatem wydaje się być prostszy, ale również trzeba podchodzić do niego poważnie.

Co musi nam powiedzieć wynajmujący?

Przed wynajęciem mieszkania należy się upewnić co do jednej podstawowej rzeczy, czy mieszkanie należy naprawdę do tej osoby, która chce nam je wynająć. Niestety dziś oszustów nie brakuje, dlatego warto mieć głowę na karku. Jeśli zobaczymy akt własności, wówczas możemy czuć się bezpieczniejsi. Poza tym wynajmujący powinien przedstawić nam wszystkie usterki, które znajdują się w mieszkaniu. Jeśli pobiera od nas kaucję, powinna zostać ona wpisana do umowy. Sama umowa natomiast powinna zostać sporządzona w dwóch egzemplarzach. Takie kwestie prawne dziś są podstawą.

Jeśli poszukujemy nieruchomości, powinniśmy być nieco wybredni i wymagający względem właścicieli mieszkań. To pozwala czasem na zbicie ceny. Przykładowo mieszkania Szczecin ma obecnie w bardzo dobrym stanie, niektóre zupełnie nowe. To nie znaczy jednak, że nie warto się targować i sprawdzać wszystkich dokumentów związanych z danym lokum. Nawet takie nowe mieszkanie może mieć również usterki! Na tej stronie można znaleźć wiele mieszkań marzeń: https://elite.nieruchomosci.pl/mieszkania/wynajem. Jednak bez względu na to, jak bardzo jest ono z naszego punktu widzenia wymarzone, powinniśmy zawsze wszystko dokładnie sprawdzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 2 =