Jak należy oklejać meble?

CategoriesDom i wnętrze

Jeśli chcesz odmienić wygląd swoich starych mebli to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję, która jest szybka w wykonaniu i w dodatku stosunkowo tania. Używając okleinę drewnopodobną zmienimy nie tylko wygląd mebli, ale również i całego pomieszczenia.  

Jak wybrać okleinę? 

Warto pamiętać o tym, że wybór okleiny należy do Ciebie. To ty powinnaś zdecydować jaki ma mieć kolor i wzór. Pamiętaj jednak o tym, aby okleina pasowała do całej reszty wystroju pomieszczenia. Wybierając okleinę warto zwrócić uwagę na to, aby była odporna na różne czynniki np.., wysokie temperatury, wilgoć. Warto również pamiętać o tym, aby okleiny drewnopodobne były wodoodporne i zmywalne. Dzięki temu znacznie wydłużymy żywotność mebli. Okleinę do mebli możemy kupić w każdym markecie budowlanym, a cena za rolkę oscyluje się w granicach 40 złotych.  

Jak prawidłowo wykonywać oklejanie? 

Oklejanie mebli nie jest trudnym zajęciem. Do tego celu potrzebujemy odpowiednią ilość okleiny, nożyk do tapet, szmatkę oraz odtłuszczacz. Aby móc dobrze okleić meble trzeba je rozkręcić, odkręcając gałki dzięki czemu łatwiej okleimy meble. Następnie należy meble dokładnie oczyścić z zabrudzeń, pyłu i kurzu. Ponadto trzeba je odtłuścić. Gdy preparat odtłuszczający odparuje możemy przejść do oklejania mebli. Aby wykonać to zadanie należy dokładnie wymierzyć powierzchnię i przyciąć okleinę na odpowiednią wielkość. Okleinę przyklejaj stopniowo i powoli, aby nie wytworzyły się pęcherzyki powietrza. I zadanie zakończone, można skręcać meble ponownie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =