Depresja – co warto wiedzieć o tej chorobie?

CategoriesLajfstajl

Depresja jest poważną chorobą, która wpływa na sposób odczuwania, myślenia i zachowania. Objawy mogą obejmować przewlekłe uczucie smutku, utratę zainteresowania czynnościami, które wcześniej sprawiały przyjemność, zmiany apetytu lub snu oraz myśli samobójcze.

Chociaż depresja może dotknąć każdego, częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Inne czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia depresji to:

Wiek 

Depresja występuje najczęściej w średnim wieku, ale może pojawić się w każdym momencie życia. Dotyka ona około 1 na 5 kobiet i 1 na 10 mężczyzn w pewnym momencie ich życia.

Historia rodziny 

Jeśli w rodzinie występowały przypadki depresji lub innych problemów psychicznych, takich jak choroba dwubiegunowa (maniakalno-depresyjna) lub schizofrenia, istnieje większe prawdopodobieństwo, że choroby te wystąpią u Ciebie. Może to być spowodowane genami odziedziczonymi po jednym lub obojgu rodzicach, lub emocjonalną reakcją na stresujące wydarzenia, które przydarzyły się członkom rodziny w młodości – takie jak maltretowanie lub zaniedbanie – co może powodować uczucie depresji w późniejszym okresie życia.

Historia osobista 

Jeśli ktoś już wcześniej cierpiał na depresję – nawet jeśli nie została ona zdiagnozowana – jest bardziej narażony na jej ponowne wystąpienie w późniejszym czasie niż osoba, która nie miała wcześniejszych epizodów depresji.

Jeśli chcesz otrzymać odpowiednią pomoc, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://in-altum.com/oferta/depresja/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − trzy =