Jak pielęgnować męskie włosy?

CategoriesŻycie i człowiek

O wygląd dbają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni i im także zależy na tym by ich włosy były w dobrej kondycji. Jest to jeden z pierwszych elementów wizerunku, który rzuca się w oczy i daje sygnał czy dana osoba troszczy się o siebie.

Stylizacja

Wiele zależy od tego, w jakiej fryzurze czujemy się komfortowo, lecz wielu mężczyzn preferuje jednak posiadanie krótkich włosów. Jest to dość klasyczne rozwiązanie i przy okazji wygodne, gdyż nie wymaga wiele czasu przeznaczonego na pielęgnację. W przypadku panów dobrze sprawują się zatem maszynki do strzyżenia włosów, które pozwalają na szybkie strzyżenie, a poszczególne wkłady dają gwarancję równego przycięcia według wskazanej długości. Względem samej stylizacji niezwykle przydatne okazują się żele lub wosk. Dzięki nim można ułożyć włosy w dowolny i trwały sposób oraz zależnie od zamierzonego efektu nadać im efektu matowego wyglądu bądź też połysku.

Kosmetyki

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego szamponu – te dla mężczyzn posiadają nieco inny skład niż przeznaczone dla kobiet. Lepiej wpasowują się w wymogi męskiej skóry na głowie, która produkuje więcej sebum i przyczynia się do przetłuszczania. Można również wybrać produkt wpasowujący się w problem danej osoby, a więc takie pomagające w walce z przetłuszczaniem, łupieżem, przesuszeniem czy wypadaniem.

Z ich wieloma rodzajami można zapoznać się na https://allefryz.pl/pol_m_Wlosy_Pielegnacja-wlosow_Szampony-176.html. Lepiej unikać natomiast środków „2 w 1” przeznaczonych do ciała i włosów, bowiem wpłyną one na pogorszenie się kondycji włosów. Oprócz tego, warto stosować odżywki, dzięki którym włosy będą mocniejsze, a przez to będą się też lepiej prezentowały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + trzynaście =