Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

CategoriesŻycie i człowiek

Zielona herbata od wieków jest doceniana na całym świecie nie tylko jako smaczny, aromatyczny napój, ale przede wszystkim ze względu na jej właściwości i pozytywny wpływ na organizm.

Zielona herbata jest polecana wszystkim odchudzającym się osobom. Dzięki substancjom zawartym w zielonej herbacie, ma ona wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, spowalnia wchłanianie tłuszczów z pożywienia oraz nasila ich zużycie przez organizm.

Picie co najmniej 3 filiżanek tego napoju wpływa bardzo korzystnie na zdrowie i przedłuża życie człowieka o około 3 lata. Dzieje się tak, ze względu na to, że taka ilość zielonej herbaty znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę oraz chroni mózg przed objawami starczej demencji. Dodatkowo, zawarte w niej silne przeciwutleniacze chronią DNA przed działaniem substancji wywołujących raka i prowadzących do rozwoju nowotworów. Zielona herbata świetnie sprawdza się w ochronie przed rakiem skóry.

Dzięki zawartości teiny, herbata pobudza i orzeźwia. Po jej wypiciu zwiększają się zdolności umysłowe i fizyczne organizm, a senność i zmęczenie znika. Teina ułatwia proces uczenia się, poprawia zdolność kojarzenia faktów.

Zielona herbata świetnie nadaje się także dla osób z chorobami krążenia. Przeciwdziała odkładaniu się złogów na ściankach naczyń krwionośnych, zwiększając ich przepuszczalność i zmniejsza wchłanianie cholesterolu do krwiobiegu.

Oprócz wyżej wymienionych aspektów zdrowotnych, zielona herbata posiada wiele substancji, które poprawiają wygląd naszej skóry, przeciwdziałają cellulitowi itp., znacznie poprawiając nasz wygląd zewnętrzny.

Artykuł napisany we współpracy z Teaclub – oferujący kawę i herbatę na wagę.

Herbata zielona Sencha to hit sezonu! Spróbuj koniecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 2 =