Stół do małej kuchni

CategoriesDom i wnętrze

Nasze mieszkania, szczególnie te w blokowiskach, bywają nieco ciasne. Ma to jednak swoje zalety – takiego mieszkania nie musimy zbyt często sprzątać, a jeśli już to robimy, to nie mamy zbyt wiele pracy przy niewielkiej powierzchni. Często szczególnie małe są kuchnie, ponieważ deweloperzy starając się wygospodarować więcej miejsca na salon, projektują niewielkie pomieszczenia kuchenne, gdzie mieści się zazwyczaj tylko kuchenka, blat i nieduży stół.

Jak zaoszczędzić miejsce?

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenia miejsca będzie przede wszystkim stół rozkładany. Taki stół może być drewniany, lub metalowy. Zazwyczaj posiada cztery nogi, a dzięki temu że jest składany, zaoszczędzimy w kuchni sporo miejsca. Przyda nam się szczególnie, gdy jadamy śniadania sami, bądź ewentualnie we dwojga. Wtedy nie ma potrzeby rozkładania stołu, a jego powierzchnia spokojnie wystarczy nam, do zjedzenia samotnego śniadania, czy romantycznej kolacji we dwojga. Gdy zaś odwiedzą nas goście, lub posiłek chcemy zjeść wraz z dziećmi, stół taki można rozłożyć i na przykład przenieść do salonu, ponieważ takie stoły są zazwyczaj lekkie i łatwe w przenoszeniu.

Pamiętajmy też, by w małej kuchni zbyt dużo miejsca nie zajmowały krzesła. Wiele różnych modnych modeli jest dostępnych w takich sklepach jak Selsey. Możemy skorzystać też z taboretów, które ostatnio zyskują na popularności. Taboret będzie idealny do małej kuchni, ponieważ dzięki temu że nie posiada oparcia, zabiera nam mniej miejsca, a dodatkowo w razie potrzeby możemy go schować pod naszym składanym stołem, bądź też przenieść do innego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − pięć =