Nawóz mineralny – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawozy pomagają zwiększyć wzrost roślin poprzez dostarczanie mikroskładników odżywczych i makroskładników. Są one wykonane z naturalnych lub syntetycznych produktów pochodzących z minerałów, takich jak azot, fosfor, potas, wapń i magnez.

Nawozy mineralne mają kilka zalet w porównaniu z nawozami organicznymi:

Utrzymuje żyzność gleby przez długi czas 

Nie wymaga dodatku materii organicznej, co pozwala na dostarczenie uprawom wszystkich niezbędnych składników pokarmowych w jednym kroku.

Posiada wysoką koncentrację składników pokarmowych (1-5%) 

Dzięki temu stosuje się go w małych dawkach.

Może być stosowany do gleby o każdej porze roku bez obawy o utratę cennych składników pokarmowych poprzez wymywanie lub spływ (ponieważ nie są one rozpuszczone)

Jest to szczególnie ważne na terenach suchych, o małej ilości opadów.

Nawozy mineralne mają neutralne pH i nie wpływają na kwasowość gleb tak, jak robią to oborniki zwierzęce czy komposty 

Są więc idealne na gleby zasadowe, na których wiele roślin nie może dobrze rosnąć, ponieważ do wzrostu i rozwoju wymagają kwaśnych warunków glebowych.

Nie rozkładają się tak jak materia organiczna 

Więc nie uwalniają gazów, które mogłyby powodować problemy z zanieczyszczeniem powietrza i emisją gazów cieplarnianych podczas produkcji i stosowania, a także później podczas przechowywania (np. metan z obornika).

Jeśli chcesz stać się posiadaczem takiego nawozu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.rol-pol.com.pl/nawozy-mineralne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Małe i przydatne dodatki weselne
Małe i przydatne dodatki weselne
Weselny zawrót głowy Czas ślubu i wesela to dla wielu nowożeńców intensywny czas przygotowań, bo każdy chce, żeby ten dzień […]
Jak stworzyć własną markę od zera?
Jak stworzyć własną markę od zera?
Nie musisz być geniuszem, aby stworzyć własną markę. Ale jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Twoja marka to wrażenie, jakie […]
Gdzie trzymać części w garażu?
Gdzie trzymać części w garażu?
Garaże umieszczane w domach jednogodzinnych często pełnią jednocześnie kilka funkcji. Wynika to z dużej powierzchni oraz przechowywaniu akcesoriów samochodowych, oraz […]
Ostatnie wpisy
Polecamy