Firany do sypialni – z jakiego materiału są najlepsze?

CategoriesDom i wnętrze

Wybór firan do sypialni może opierać się na wielu czynnikach. Fundamentalny okaże się z pewnością sam materiał produktu, który zapewni jego większą trwałość oraz pozytywnie wpłynie na estetykę pomieszczenia. Jednakże nie mniej istotne będą nasze indywidualne preferencje czy styl dominujący w sypialni. Dobrze, aby firanki stanowiły jego integralną część i płynnie łączyły się z innymi akcesoriami we wnętrzu.

Właściwości praktyczne i estetyczne

Poza dużą dozą estetyki oraz elegancji, dobrze dobrane firany zapewnią nam określoną ochronę przed słońcem i osłonią przed wzrokiem sąsiadów. Niemniej jednak, jeśli zależy nam na tym, aby pozostały z nami na dłużej, zainwestujmy w woal. Materiał ten świetnie sprawdzi się w wersji wiszącej lub upiętej. Jest to delikatna tkanina, która układa się bez większych problemów, cechuje się też niską przejrzystością, lecz przepuszcza wystarczającą ilość światła słonecznego. Ciekawym rozwiązaniem może być woal cieniowany, czyli firana stworzona z dwóch warstw materiałowych o różnych odcieniach.

W przypadku gdy jesteśmy zwolennikami bardziej nowoczesnych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na zasłony blackout. Ten rodzaj produktu pozwoli nam na skuteczne zaciemnienie wnętrza i stworzenie wyciszającej atmosfery idealnej do snu. Materiał, z którego wykonane są zasłony jest w stanie zablokować do 95 procent promieni słonecznych wpadających przez okno. Są zatem stworzone dla osób pracujących w nocy, a odsypiających w ciągu dnia. Co więcej, firany blackout spiszą się również, gdy pragniemy w ciągu dnia obejrzeć telewizję lub skorzystać z laptopa, a w optymalnej realizacji tej czynności przeszkadza nam światło dzienne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =