Bestsellery dla młodzieży – ponadczasowe propozycje

CategoriesŻycie i człowiek

Według statystyk coraz więcej młodzieży sięga po książki. Pewne z nich osiągnęły ogromne sukcesy i zachwyciły sobą czytelników. Każda z nich zawiera w sobie ciekawe i inspirujące motywy, nieco humoru oraz nauki. Poniższe krótkie zestawienie przedstawia młodzieżowe bestsellery, które są ponadczasowymi propozycjami do przeczytania nie tylko dla nastolatków.

Magiczny czas

Ponadczasowym bestsellerem dla młodzieży jest bezapelacyjne seria książek o Harrym Potterze autorstwa J.K Rowling, którą zna lub kojarzy niemal każdy nastolatek na całym świecie. Przygody młodego czarodzieja podbiły serca nie tylko młodzieży, ale również dorosłych. Książki stały się tak popularne, że w wielu szkołach zostały lekturą uzupełniającą, a sama J.K Rowling najbogatszą pisarką na świecie. Są to powieści o ogromnej ilości motywów, które przydają się nie tylko w szkole, ale również mogą zainspirować do zmiany codziennych zachowań.

Romantyczność w innym wydaniu

W tym zestawieniu nie można nie wspomnieć o kultowym „Zmierzchu” Stephanie Meyer. Romantyczna powieść fantastyczna ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak nie można jej odmówić ogromnego sukcesu i wiernych fanów na całym świecie. „Zmierzch” jest pierwszą częścią trylogii o miłości między wampirem a zwykłą dziewczyną. Książka zdobyła wiele nagród i odniosła sukces na arenie międzynarodowej.

Historia może stać się ciekawsza

Seria o Percym Jacksonie potrafi zainteresować młodzież mitologią oraz starożytnością. W dodatku jest napisana w prosty i ciekawy sposób. Całość jest oczywiście fikcją literacką z nawiązaniem do antyku. Często określana jako jedna z najlepszych powieści przygodowych, jakie kiedykolwiek powstały. Upowszechnia naukę przez zabawę, co jest jej największą zaletą. Oprócz tego zawiera w sobie dużo motywów – przyjaźń, miłość, poświęcenie i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 12 =