Jak czyści się rolety?

CategoriesDom i wnętrze

Rolety np. typu dzień noc takie jak te dostępne na https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc mogą być nie tylko praktycznym dodatkiem chroniącym przed wścibskimi oczami sąsiadów lub zabezpieczającym przed silnymi promieniami słońca, ale też prawdziwą ozdobą domu. Pod jednym warunkiem: właściwej pielęgnacji. Należy przez to rozumieć odpowiednie, czyli dopasowane do tworzywa, z którego wykonana jest roleta, czyszczenie oraz regularność.

Wtedy każda osłona okienna będzie spełniać swoją funkcję i po prostu dobrze wyglądać. Jak się do tego zabrać? Poniżej krótki poradnik na temat czyszczenia różnorodnych rodzajów osłon okiennych m.in. rolet typu dzień noc oraz rzymskich.

Czasami zwykła woda wystarczy

Zanim zabierzemy się do czyszczenia rolet, należy sprawdzić czy w opakowaniu od producenta lub na dołączonych ulotkach nie ma instrukcji, udzielającej wskazówek w jaki sposób ten proces przeprowadzić. Kiedy instrukcja została dołączona, problem z głowy. Jeśli nie, można zastosować się do kilku z poniższych kroków. Rolety na okna można na początek omieść ze zgromadzonego na nich kurzu lub zastosować w tym celu odkurzacz ustawiony na najmniejszą możliwą moc.

Czasami to wystarczy, by przywrócić ich pierwotny stan. Kiedy widoczne są na nich plamy, można zarówno rolety materiałowe, jak i wykonane z tworzyw, przetrzeć wilgotną szmatką z dodatkiem delikatnego środka chemicznego. W przypadku stosowania silniejszych preparatów, warto sprawdzić na małym kawałku materiału, czy nie powoduje on żadnych zniekształceń lub odbarwień.  Po czyszczeniu roletę należy zostawić do całkowitego wyschnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × pięć =